Dar...

Mitai ir nesąmonės

Pradžia Pagrindai apie šeškus Bendri duomenys apie šeškus Mitai ir nesąmonės

Šeškai tai graužikai, kaip žiurkės ar pelės.

Iš tiesų tai nesąmonė Nr.1. Keista, kad daugelis žmonių mano, kad šeškai – graužikai artimi žiurkėms. Tokie žmonės paprastai galvoja, kad šeškai graužia baldus, knygas ir kitus daiktus. Šeškai – plėšrūnai ir turi daug daugiau bendro su šunimis ir katėmis, nei su graužikais. Nejaugi katės graužia baldus?

Šeškai labai smirda.

Tai tikrai ne labiausiai smirdantis gyvūnas po skunso. Dar iki šiol kaimuose pasakojamos nebūtos istorijos, kaip šeškas įlindęs į vištidę paleidžia "dvokutį" nuo kurio kvapo vištos krenta nuo laktų, ir žvėriui lieka jas tik susirinkti. Iš tiesų jie išskiria sekretą tik stipriai susijaudinę ar išsigandę. Šeškų kailis skleidžia specifinį, lengvą muskuso kvapą, kuris daugeliui augintojų net labai patinka. Patys gyvūnėliai yra pakankamai švarūs. Bet kokiu atveju šeško kvapas yra mažesnis nei šuns.

Šeškai žiaurūs ir kandžiojasi.

Ne tiesa, kad namuose šeškai užauga laukiniais, piktais ir kandžiojasi vos pasitaikius progai. Statistika rodo, kad nuo šeškų nukenčia žymiai mažiau žmonių nei nuo šunų.

Mano gyvūnas ne šeškas, o fretka.

Daugelis žmonių, neretai net ir dirbantys veterinarijos srityje mano, kad namuose laikomas šeškas iš tiesų nėra tikrasis mustela putorius, o kažkoks išvestinis šeško ir kiaunės (arba dar kokio nors kiauninio gyvūno) hibridas. Toks gyvūnas tikrai buvo išvestas dėl kailio, bet vyriški individai nebuvo pajėgūs pratęsti giminę ir ilgainiui žmonės nustojo juos veisti.

Gaila, kad tarp vadinamų "patyrusių" šeškų augintojų dažnai sutinkamas elementarus nemokšiškumas tokiais svarbiais klausimais, kaip žvėrelių kilmė, maitinimas, elgesys, ligos.

Autorius: inFerretGroupPublikacijos data: 2007-Mar-07, 17:42

Šis ir kiti straipsniai, patalpinti tinklapyje ferret.lt, yra autorių bei inFerretGroup nuosavybė, saugoma Autorių ir gretutinių teisių įstatymo. Norėdami panaudoti šio straipsnio ar jo dalies informaciją susisiekite su mumis ferret@ferret.lt. Gerbkime vieni kitų darbą!


Į viršų...

Narių tinklapyje:
+ svečių: 18

inFerretGroup, Šeško Klubas © 2007-2019. Visa tinklapyje patalpinta informacija saugoma įstatymo. Informacijos arba jos dalies kopijavimas galimas tik gavus raštišką autoriaus sutikimą.

inFerretGroup Tinklapio struktūra Informacijos naudojimo sąlygos ferret@ferret.lt