Dar...

Neįmanomi dalykai šeškų auklėjime

Pradžia Pagrindai apie šeškus Šeškų auklėjimas Neįmanomi dalykai šeškų auklėjime

Kasimas

Šeškai – iš prigimties yra "kasikai", todėl jie visada ir visur, esant patogiai progai, bandys kasti. Jokios bausmės nenuslopins šio instinkto. Gyvūnas gali bandyti kapstyti kilimą, lovą, žemę gėlių vazonuose, kraiką ir pan. Jei šeškas pradėjo kasti kilimą, tai vienintelis dalykas ką jūs galite padaryti – nuimti kilimą. Į gėlių vazonus galite pabandyti pridėti stambių nugludintų akmenų – kartais tai padeda. Jei gyvūnas kapsto kraiką, pabandykite sumažinti jo sluoksnį arba uždėti virš jo groteles. Paprastai žaidimai su kraiku pasibaigia šeškui vieną ar porą kartų pasinaudojus juo pagal paskirtį.

Teritorijos žymėjimas

Patinai, pradedant nuo lytinės brandos momento, o vėliau kiekvienais metais maždaug nuo vasario iki rugpjūčio, žymės teritoriją šlapimo žymėmis, turinčiomis stiprų specifinį kvapą. Jei jūs neplanuojate naudoti patino kergimui, vienintelė išeitis – kastravimas. Ši operacija nėra sudėtinga. Patelės rujos metu taip pat žymi teritoriją, nors ir gerokai mažiau nei patinai. Patelių kastravimas taip pat garantuotų šio instinkto išnykimą.

Maisto slėpimas

Šeškams būdingas įgimtas maisto slėpimo poreikis. Jis gali būti skirtingai išreikštas. Vieni gyvūnai tai daro labai retai, kiti dažniau. Pasitaiko ir tokių šeškų, kurie netgi būdami alkani pirmiausia paslepia maistą, o tik po to jį valgo. Savo slėptuvėms šeškai dažniausiai renkasi pačias tolimiausias, sunkiai prieinamas vietas: po radiatoriais, spintomis, voniomis ir t.t. jei maitinsite šešką du kartus per dieną, greičiausiai jis suvalgys ir paslėptą maistą.

Autorius: inFerretGroupPublikacijos data: 2007-Mar-16, 13:00

Šis ir kiti straipsniai, patalpinti tinklapyje ferret.lt, yra autorių bei inFerretGroup nuosavybė, saugoma Autorių ir gretutinių teisių įstatymo. Norėdami panaudoti šio straipsnio ar jo dalies informaciją susisiekite su mumis ferret@ferret.lt. Gerbkime vieni kitų darbą!


Į viršų...

Narių tinklapyje:
+ svečių: 88

inFerretGroup, Šeško Klubas © 2007-2019. Visa tinklapyje patalpinta informacija saugoma įstatymo. Informacijos arba jos dalies kopijavimas galimas tik gavus raštišką autoriaus sutikimą.

inFerretGroup Tinklapio struktūra Informacijos naudojimo sąlygos ferret@ferret.lt