Dar...

Šeškų vakcinacija

Pradžia Pagrindai apie šeškus Bendri duomenys apie šeškus Šeškų vakcinacija

Kiekvienas šeško šeimininkas turi žinoti, kad šeškus privaloma skiepyti.

Vakcinos

Šeškus privaloma skiepyti nuo pasiutligės ir šunų maro. Skiepai nuo pasiutligės, be savo pirminės paskirties, reikalingi ir tuo atvejui, jei jūsų šeškas įkąstų svetimam žmogui. Turint vakcinavimo pažymėjimą nekils problemų nei jums, nei jūsų gyvūnui, nei nukentėjusiam žmogui. Kitu atveju gyvūnas gali būti užmigdytas.

Maras – plačiai išplitusi liga. Šeškų mirtingumas susirgus šunų maru yra 100%. Gyvūnas gali užsikrėsti maru ne tik kontaktuodamas su sergančiu žvėreliu – šios ligos sukėlėjų galite atsinešti iš lauko ant avalynės ar drabužių.

Egzistuoja kelios skirtingos vakcinavimo sistemos, kuriomis vadovaujasi veterinarijos gydytojai. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju arba šeškiuko veisėju prieš pasirinkdami vieną jų. Lietuvoje plačiausiai naudojama 2-jų skiepų pirmaisiais šeškiuko gyvenimo metais ir vėliau kasmetinių skiepų sistema. Tokia pati sistema taikoma katėms. Tačiau kartais gali būti naudojama šunų vakcinavimo sistema, kuomet pirmaisiais gyvenimo metais šeškiukas skiepijamas 3 ar net 4 kartus.

Pagal 2-jų skiepų sistemą - pirmasis skiepas atliekamas kai šeškiukui sueina 2 mėnesiai (8-10 savaičių), o antrasis (re-vakcinacija) 3-jų mėnesių (12-14 savaičių)amžiaus.

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šeškus skiepija vakcinomis, kurios skirtos šunims - Heksadog, Trivirovak, Nobivak, Virbac ir kt. Vakcinų gamintojai nerekomenduoja imunizuoti nuo pasiutligės jaunesnių nei 3-jų mėnesių gyvūnų, todėl pirmasis skiepas (arba keli pirmieji, jei naudojama ne 2-jų skiepų sistema) visuomet būna atliekami siekiant imunizuoti nuo maro, o paskutinysis – nuo maro ir pasiutligės. Vėliau suaugę gyvūnai skiepijami vieną kartą per metus, nuo maro ir pasiutligės.

Kai kuriems gyvūnams pasireiškia šalutinis vakcinos poveikis. Tai padidėjęs seilių išsiskyrimas, pykinimas, paleisti viduriai, kvėpavimo sutrikimai, silpnumas, traukuliai, vietinės alerginės reakcijos, pasireiškiančios išpurtusia oda vakcinavimo vietoje. Daugeliu atveju, šios reakcijos greitai praeina, tačiau po skiepijimo 30-40 min. pabūkite pas veterinarą.

Jeigu jūsų augintiniui buvo alerginė reakcija į praėjusį skiepą, būtinai perspėkite apie tai veterinarijos gydytoją kai atvyksite pakartotiniems skiepams!

Autorius: inFerretGroupPublikacijos data: 2007-Mar-17, 13:04

Šis ir kiti straipsniai, patalpinti tinklapyje ferret.lt, yra autorių bei inFerretGroup nuosavybė, saugoma Autorių ir gretutinių teisių įstatymo. Norėdami panaudoti šio straipsnio ar jo dalies informaciją susisiekite su mumis ferret@ferret.lt. Gerbkime vieni kitų darbą!


Į viršų...

Narių tinklapyje:
+ svečių: 39

inFerretGroup, Šeško Klubas © 2007-2019. Visa tinklapyje patalpinta informacija saugoma įstatymo. Informacijos arba jos dalies kopijavimas galimas tik gavus raštišką autoriaus sutikimą.

inFerretGroup Tinklapio struktūra Informacijos naudojimo sąlygos ferret@ferret.lt