Mūsų tikslas - suvienyti šeškų augintojus ir dalintis žiniomis

Audinių aleutinės (ADV) tyrimai Kaune

Omnium rerum principia parva sunt“ - visokių dalykų pradžia maža.

Kaip ir buvo suplanuota, Rugsėjo 27 dieną, Kaune, klinikoje „Šnauceris“ įvyko tyrimas dėl virusinės ligos – audinių aleutinės, lietuviškai dar vadinamos plazmocitoze. Labai džiugu buvo matyti šeškučius pasitikrinti atvykusius iš kitų miestų: Vilniaus ir net Šiaulių, tačiau buvo ir ganėtinai keista, kad mažiausiai tyrime sudalyvavo Kauniečių. Bendras dalyvių kiekis vis dėl to išties pradžiugino, jų buvo 43.

Šį tyrimą atlikti mums padėjo veterinarijos gydytojas Dalius iš Vilkijos audinių fermos bei Kauno veterinarijos klinka „Šnauceris“.

Audinių aleutinės tyrimas atliekamas tiriant kraują, kuris imamas nukirpus šeškui nagiuką. Vieni šeškiukai šią procedūra ištvėrė kantriai ir didvyriškai, o kiti rėkė, gugavo, kramtėsi arba apimti baimės nejudėjo. Tiesa, įdomus pastebėjimas - patys nekantriausi ir „garsiausi“ buvo šeškiukai – vaikinukai :).

Surinkus visus mėginius, padėkojus “Šnaucerio” klinikos veterinarijos gydytojams ir pačiam Daliui. Šeškiukai ir jų šeimininkai patraukė į kavinę “Aitvaras” vakarinei daliai. Kol šeškiukai ramiai susisukę į kamuoliukus miegojo, mes prie vaišių stalo pasidalinome savo įspūdžiais, patarimais, žiniomis ir išsiskirstėme po namus vildamiesi sulaukti neigiamų rezultatų.

Po kelių dienų sulaukėme veterinarijos gydytojo skambučio, kuris pranešė, jog visi paimti mėginiai NEIGIAMI. Tai buvo išties džiugi žinia.

Kelios akimirkos iš kavinės Aitvaras.

adv-tyrimai-1

adv-tyrimai-2

adv-tyrimai-3

Straipsniai kategorijoje

Šeškų pasaulio naujienos