Mūsų tikslas - suvienyti šeškų augintojus ir dalintis žiniomis

Naminių šeškų atspalviai

Naminių šeškų spalvų ir atspalvių gama labai plati. Ji varijuoja nuo albinosų (baltų šeškų raudonomis akimis) iki beveik visiškai juodų šeškų. Pasaulyje egzistuoja daugybė šeškų klasifikacijų pagal spalvas, tačiau niekur nėra vieningos ir aiškios sistemos. Skirtingos šalys ir net skirtingi klubai tose pačiose šalyse ne tik skirtingai grupuoja šeškus pagal atspalvius, bet ir turi ne vienodus pavadinimus toms pačioms spalvoms. Todėl nesunku susipainioti .

Susiklosčius tokiai situacijai, inFerretGroup, remdamasi per keturis metus surinktų duomenų analize, sukūrė savo sistemą, kuri yra paprasta ir geriausiai apima dabartinę šeškų atspalvių gamą rytų Europoje.

inFerretGroup spalvų klasifikacijoje yra trys genetiškai apspręstos naminių šeškų spalvos: sabalas, pastelė ir albinosas. Papildomai išskirta egzotinių spalvų grupė. Šių spalvų šeškai inFerretGroup atstovų teritorijose sutinkami ypač retai.

Sabalas

naminiu-sesku-atspalviai-1

Bendras kailio atspalvis rudas, įskaitant atspalvius nuo šviesiai rudos, gelsvai rudos iki tamsiai rudos ir juodos.

Kailis nuo gelsvo, šviesiai rudo iki juodo, įskaitant visus tarpinius atspalvius.

Pokailis nuo visiškai balto iki geltono ir oranžinio. Kaukė stipriai išreikšta, žiūrint iš priekio, apima nuo 25 iki 85% snukučio ploto.

Sabalinių spalvų šeškai skirstomi į šiuos atspalvius: tamsus sabalas, standartinis sabalas ir auksinis sabalas.

Tamsus sabalas - tai tamsus pelenų arba juodos spalvos kailis su labai šviesiu, baltu arba beveik baltu pokailiu. Vadovaujantis šeškų fermų standartais, šios spalvos šeškai Rusijoje dažnai vadinami perlamutriniais. Angliškai šis atspalvis dažnai vadinamas black sable arba black self.

Standartinis sabalas - tai šviesiai rudos, rudos arba tamsiai rudos spalvos kailis su švelniai gelsvu, kartais baltu pokailiu. Tai dažniausiai sutinkamas šeškų atspalvis visoje buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje, JAV ir Didžiojoje Britanijoje.

Auksinis sabalas - tai juodos arba tamsiai rudos spalvos kailis su geltonai oranžiniu pokailiu. Vadovaujantis šeškų fermų standartais, šios spalvos šeškai Rusijoje dažnai vadinami auksiniais.

Pastelė

naminiu-sesku-atspalviai-2

Bendra kailio spalva nuo kreminės iki šviesiai kreminės.

Kailis šviesios persikinės spalvos, kartais su dūminiu, melsvu atspalviu.

Pokailis: baltas, šviesiai pilkas arba šviesiai kreminis. Kaukė išreikšta labai silpnai arba jos visai nėra.

Pasteliniai šeškai skirstomi pagal atspalvius: šviesi pastelė ir tamsi pastelė. Angliškai pastelinis šeškų atspalvis, skirtingose šalyse vadinamas skirtingai.

Dažniausiai sutinkami šie pavadinimai: sandy, champagne ir pastel

Albinosas

naminiu-sesku-atspalviai-3

Bendras gyvūno atspalvis, priklauso nuo mitybos bei sezono ir varijuoja nuo visiškai balto iki gelsvai balto. Akys raudonos, nosis rožinė.

Egzotiniai atspalviai

Egzotiniai atspalviai tai tokie, kuriuos turi ne daugiau nei 0,5% visų šeškų auginamų inFerretGroup teritorijoje.

Šie atspalviai plačiai paplitę ir populiarūs vakarų Europos šalyse ir Šiaurės Amerikoje. Tai balti šeškai su juodomis akimis (DEW – dark eyed white), panda ir kiti.

Detalų jų aprašymą galima rasti American Ferret Association tinklapyje.

Straipsniai kategorijoje

Bendri duomenys

Patys pagrindiniai duomenys apie šeškus, kuriuos būtinai turi žinoti šeškų augintojai