Mūsų tikslas - suvienyti šeškų augintojus ir dalintis žiniomis

Laikymo būdai ir patalpos paruošimas

Šeškus galima laikyti narve, voljere arba laisvus namuose, kaip šunis ar kates. Jei nenorite šeško laikyti bute visą laiką, galite jį įkurdinti įstiklintame balkone. Prieš apgyvendindami šešką balkone, būtinai įsitikinkite, kad patalpoje bet kuriuo paros metu bus vietų kur gyvūnas galės pasislėpti nuo tiesioginių saulės spindulių, pagulėti pavėsyje, o taip pat, kad jame nėra plyšių bei skylių vedančių į lauką.

Laisvai gyvenantis šeškas yra pilnateisis jūsų šeimos narys, visgi pirmas dvi savaites, tais momentais, kuomet negalite akylai stebėti gyvūno, rekomenduojame laikyti jį narve. Jei niekuomet iki šiol nelaikėte šeško, vargu ar iš karto galėsite būti tikras, kad jūsų namai yra visiškai saugūs. Laikui bėgant, stebėdami gyvūną jūs pamatysite, kokius daiktus reikia pakelti aukščiau, ką paslėpti ir pan. Narvas taip pat padės jūsų augintiniui išmokti naudotis dėžute (tualetu). Vėliau narvą galėsite naudoti trumpiems uždarymams tvarkant patalpą ir kt., šiems tikslams užtenka nedidelio narvelio. Nemanykite, kad narvas būtinai - kančia gyvūnėliui - šeškai daug miega, todėl gerai įrengtas tinkamo dydžio narvas jam nesukels diskomforto šeškui. Kol šeimininkas nemato savo augintinio, tik narvas gali garantuoti visišką jo saugumą. Šeškų išradingumui nėra ribų.

Patalpos paruošimas

Joje neturi būti angų ar plyšių vedančių į lauką, į grindų ar sienų pertvaras. Ypatingai atkreipkite dėmesį į buitinius prietaisus, turinčius angas ir plyšius korpuse (šaldytuvuose, skalbimo mašinose). Neleiskite gyvūno į neįstiklintus balkonus, terasas ar prie atvirų langų. Šeškai - trumparegiai, todėl negali adekvačiai įvertinti didelių atstumų. Atvejai, kai šeškai nukrenta iš didelio aukščio ir užsimuša, pasitaiko gan dažnai.

Durys, vedančios į draudžiamas patalpas, turi gerai užsidaryti. Šeškai stiprūs ir gudrūs, jie greitai išmoksta atsidaryti virtuvės, kambarių, spintų, spintelių duris. Būkite ypatingai atsargūs vaikščiodami ir darinėdami duris. Didžiausią pavojų kelia sudedami baldai (sofos, foteliai). Žvėrelis gali įsisukti miegui po pagalve ar paklode. Kiekvieną kartą, tvarkydami patalynę ar klodami lovą, įsitikinkite ar toje vietoje nemiega jūsų augintinis. Šeškas gali atsirasti pačiose netikėčiausiose vietose (ant spintos, knygų lentynos), pakliūdamas ten nenuspėjamais būdais ir maršrutais.

Kruopščiai surinkite aštrius, smulkius, guminius, plastmasinius, kaučiukinius, metalinius ir kitaip pavojingus daiktus. Daugelis žvėrelių jaučia silpnybę elastingiems daiktams iš gumos ir latekso. Juos grauždami praryja smulkius gabalėlius, kurie užkemša žarnyną. Buitinę chemiją, kuria gyvūnėlis gali apsinuodyti, laikykite augintiniui nepasiekiamose vietose. Kambarinius augalus taip pat. Iš vazonų gyvūnėlis iškas žemes.

Būkite pasiruošę - užkampiuose (po radiatoriais, spintomis, lovomis) žvėrelis įsirengs keletą slėptuvių, su maistu ir žaislais. Tai įgimtas instinktas, nuo kurio atpratinti neįmanoma.

Nepamirškite, kad šeškų išradingumas ir smalsumas neturi ribų. Deja šios savybės kartais gali pakenkti jiems patiems. Užtikrinti visišką augintinio saugumą patalpoje, kuomet jūsų ten nėra, gali būti labai sunku, o kartais net neįmanoma. Būtent todėl dauguma šeškų augintojų, dėl pačių augintinių saugumo, renkasi turėti narvą ir naudoja jį naktimis bei išeidami iš namų. Pakankamai erdvus ir tinkamai įrengtas narvas tikrai nebus kalėjimas šeškui. Paprastai šeškai mėgsta turėti savo "kampą" ir dažnai net patys grįžta ten nusnausti, net jeigu narvas atidarytas.

Straipsniai kategorijoje

Laikymas ir priežiūra

Pagrindinės taisyklės ir principai susiję su šeškų laikymu namuose, jų priežiūra